yengeç burcu - çarşı sözlük

yengeç burcu

bugün uğrayan?
kimler var?

 1. şimdi bunlar ikiye ayrılır aslında.
  dişileri çok iyidir sevimlidir. yenilesidir. anaç, evlenilecek hatunlardır kendileri. alıngan, duygusal, kendine bir kabuk örmüş, hayata farklı açılardan bakabilen, çocukları seven, sevdiği zaman gözü görmeyen, sadık, tepkisiz karakterlerdir.
  erkekleri ise ne lanettir allah düşmanımın başına vermesin denilen türdür. sabırsız, gelgitleriyle kafa kurcalayan, kararsız, olmayan güvenlerini varmış gibi gösterip kendilerini satmayı başarabilen kişilerdir. he iyi özellikleri hiç mi yoktur. vardır. iyi baba olurlar. ailelerine düşkündürler. annecidirler. aşık olduklarında sadıktırlar. eğlencelidirler. ama kafalarında ne döndüğünü hiçbir zaman anlayamazsınız. tepkisizdirler çünkü. ilişkilerde korkaktırlar. kendi yağlarında kavrulmayı seçerler.

  şimdilik bu kadar. *
  [yok daha neler, 21.10.2011 21:41]
 2. yengeç`in olumlu huyları : iyi kalpli, duyarlı, sevimli,hayal gücü ve analık ve babalık içgüdüsü güçlü, koruyucu, vatansever, önlemci,amacından şaşmaz, cin fikirli, becerikli, zeki, iyi bir yuva kurucu.

  yengeç`in olumsuz huyları : aşırı duygusal,fazla heyecanlı,alıngan çabuk sinirlenen, değişken, somurtkan,kendi kendine acıyan, bağışlamaz, dengesiz, dağınık, övgüye dayanamayan, zayıf bir karakteri gizleyen katı dış görünüşlü.

  (bkz: gunebakan)
  [gunebakan, 21.10.2011 23:45]
 3. gönül rahatlığıyla erkeklerinden uzak durun,arkanıza bakmadan kaçın diyebileceğim burç grubudur.
  [dengesizinteki, 23.10.2011 10:10]
 4. [ferfecir, 15.11.2011 22:11]
 5. bir balık burcu insanının, bir ortama girdiğinde, dikkatini bilmediği halde yengeç burcu insanı çeker, ve direkt çok iyi anlaşır. sonradan öğrenir ki o insan yengeç burcudur.
  [porti, 30.12.2011 23:42]
 6. eğer koç burcu adamıysanız yengeç burcu kadınından kesinlikle uzak durun tecrübeyle sabittir.
  [deepdarkbluesea, 29.1.2012 10:08]
 7. ekşındır.
  [johnnybninkankisi, 4.3.2012 23:22]
 8. kendisiyle dalga geçilmesinden hiç hoşlanmaz ve hemen konuyu değiştirir.
  [porti, 4.3.2012 23:51]
 9. kendini akıllı sanan, saftoriğin biridir. herşeye kolayca inanır. gidenin ardından asırlarca yas tutar. bir de bir gün herşeyin iyi olacağına ilişkin paranoyası yok mudur. gel de çıldırma. onu dış görünüşünden daha çok ilgilendiren bir şey yoktur bu dünyada. birkaç iltifatta yelkenleri suya indiriverir hemen. bencilin tekidir. her şeyin en iyisini, en doğrusunu kendisinin bildiğini sanır. sanki bu dünyaya yüce bir görev için gelmiş gibi davranır. en az bir koç kadar ana kuzusudur bu. bir de hayat boyu yaslanacağı bir duvar olsun ister. bir gün melek, bir gün şeytandır. yani bir türlü çözemezsiniz onu. sürekli gelgitlerde yaşar. tehlikelidir. insanı kolayca avucunun içine alır. eğer nefretini kazanmışsanız dikkat. böyle durumlarda öfkesi henüz tazeyken pek çevresinde durmayın. Çünkü o zaman yapmayacağı şey yoktur. İlişkilerinde zordur. birini severse onu sanki malı gibi sahiplenir, ama gözü de sürekli dışarıdadır. bu uyuzla dostluk neyse de, aşk asla. Çünkü kaprisleriyle sizi hayatınızdan bezdirir. * *
  [porti, 6.3.2012 18:26]
 10. * daha da burçlara inanırsam allah bin türlü belamı versin dememe neden olan burç. *
  [dengesizinteki, 6.3.2012 23:07]
çarşı sözlük
ÇarşıSözlük.com 2010 (c)

Çarşı Sözlük birkaç kişi tarafından düşünülmüş bağımsız bir fikir platformudur. Bu sitedeki yazılan yazılar herhangi bir ön denetimden geçmeksizin yayımlanmaktadır ve doğruluğu garanti edilememektedir. Bu yazılardan sadece yazarları sorumludur. ÇarşıSözlük bu yazıların doğruluğu hakkında herhangi bir teminat vermekle yükümlü değildir.

Yönetimle İletiseyim